Ülkemizde manyetik kireç önleyicilere henüz standart (TSE) getirilmediği için , malesef ki içeriği bilinmeyen adının manyetik kireç önleyici konulduğu kapalı bir kutu gibidir. Piyasada birçok firmanın ürününü görebilirsiniz.

Manyetik  kireç önleyicilerin şüphesizki en önemli özelliği mıknatısların türü, mıknatısların gauss değerleri ve cihaz üzerindeki konumudur.

Manyetik kireç önleyicilerde 2 tip mıknatıs kullanılmaktadır. Ferrit (sert mıknatıs) bu tür mıknatıslar ortalama 3800 gauss güç üretebilmektedir. Bu güç ülkemizdeki bir çok bölgenin kireç yoğunluğunu karşılayacak güce sahip olamadığından birçok kez ve birçok yerde pasif kalmıştır.

Neodyum mıknatıslar (süper güçlü yapay mıknatıslar). Bu tür mıknatıslar çok kuvvetli olmalarıyla bilinirler. Neodyum mıknatıslarında birçok türü vardır. 1080 gauss’tan 14.800 gauss’a kadar güç üretebilrler. N52 modeli 14.800 gauss güğç üreten neodyumun en güçlü mıknatısıdır. Bide cihazlarımızı en zorlu şartlarda dahi iyi performans vermesi için ürünlerimizin hepsinde N52 modelini kullanmaktayız.

info
dişli 1
flanslı 2